Jak oni tańczą!

Połączenie profesjonalizmu i pasji. Piękna tańca i piękna Ewangelii. Znakomity mariaż tradycyjnego tańca z nowoczesnymi baletowymi aranżacjami.

Grupa Ballet Magnificat zachwyciła już 12 milionów widzów na całym świecie. Niezwykłe jest to, że tuż po spektaklu
tancerze bez owijania w bawełnę zachęcają: „A teraz możemy się za was pomodlić”, a za sceną rusza prawdziwy szturm do nieba.

Widziałem ich na żywo w czasie występu w Katowicach. Zapowiedzi mówiące o ich wirtuozerii i pełnym ognia tańcu nie były przesadzone. Oni naprawdę modlą się piruetami!

Założona w 1986 roku amerykańska grupa baletowa z Jackson w Missisipi wystawia ponad 200 spektakli rocznie. Artyści są nieustannie w drodze i zjechali już niemal cały świat. Ich występ to niezwykła mieszanka: od tańca klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie, połączona z ewangelicznym przesłaniem.

Na wydanych w wersji polskiej płytach DVD znajdziemy zarejestrowane spektakle: Beautiful Feet („Piękne stopy”, którego inspiracją są słowa proroka Izajasza: „Jak piękne są stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę”), Prodigal Son („Syn marnotrawny”), The Arrival („Przyjście”, czyli pełen tęsknoty spektakl przesiąknięty oczekiwaniem na ponowne przyjście Mesjasza) i Deliver Us! („Wybaw nas!” – teatralno-taneczna interpretacja opowieści o Mojżeszu i Księdze Wyjścia).

Więcej o płytach przeczytasz na stronie wydawcy: dozrodla.org.pl.

*

Ballet Magnificat BEAUTIFUL FEET/ PRODIGAL SON/ THE ARRIVAL/ DELIVER US! DVD, Do Źródła, 2015 r.

Ballet Magnificat! Ballet Magnificat!s The Prodigal's Journey Promo

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama