Musical na 1050-lecie chrztu z liderem TSA

"Jesus Christ Superstar" zostanie wykonany przez artystów Teatru Muzycznego z Poznania.

Spektakl „Jesus Christ Superstar” uświetni wydarzenia organizowane z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Musical Andrew Lloyda Webera zostanie wykonany przez solistów, zespół wokalno-taneczny oraz orkiestrę Teatru Muzycznego z Poznania, a także przez zaproszonych gości. W rolę Jezusa wcieli się Marek Piekarczyk, wokalista, członek zespołu TSA.

Mówi Mateusz Frąckowiak z Teatru Muzycznego w Poznaniu.Judasza zagra Janusz Kruciński, znany z roli Jezusa w chorzowskim spektaklu. W rolę Marii Magdaleny wcieli się Anna Lasota z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Musical zostanie wystawiony w polskiej wersji językowej - w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego i Piotra Azymanowskiego.

Poznański spektakl będzie koncertowym wykonaniem musicalu skomponowanego na przełomie lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Historia opowiada o ostatnim tygodniu życia Jezusa widzianego oczami zwolenników i przeciwników Zbawiciela.

Musical wystawiony zostanie 16 kwietnia na INEA Stadionie w Poznaniu i będzie stanowił zakończenie oficjalnych obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.

Przeczytaj także:

Marek Piekarczyk jako Jezus
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama