Inna Bernadeta

Jeszcze jedna perła kina religijnego.

"Św. Bernadeta Soubirous. Objawienia w Lourdes" Leóna Klimovsky’ego to przejmująca opowieść, w której reżyser stara się zgłębić duchową istotę przeżyć bohaterki.

To właśnie Bernadecie, prostej dziewczynie, objawiła się Maryja, matka Jezusa. Film rozpoczyna się od dokumentalnych zdjęć pielgrzymów, którzy przybywają do Lourdes w nadziei na cud, a następnie płynnie przechodzi w opowieść o Bernadecie.

Właściwa akcja ma swój początek w dramatycznym dla ubogiej rodziny Soubirous momencie. Muszą opuścić dotychczasowe mieszkanie, ponieważ nie stać ich na czynsz. Przenoszą się do jednego z krewnych, który zaoferował im jeden pokój w swoim domu. Dalsza część filmu przedstawia historię Bernadety i objawień w Lourdes.

Prawie neorealistyczny styl opowieści nadaje filmowi niezwykły autentyzm, nie brakuje w nim też humoru.

*

"Św. Bernadeta Soubirous. Objawienia w Lourdes", reż. León Klimovsky. Hiszpania 1965 r. Dystr. E-lite Distribution

LUDZIE BOGA WYDAWNICTWO E-LITE DIST. ŚWIĘTA BERNADETA SOUBIROUS -OBJAWIENIA W LOURDES (Perły Klasyki Kina Religijnego)

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości