Podróż po zmartwychwstanie

Traumę swojego dramatu zamieniają na „Alleluja”.

Czytając „Via Dolorosa” autorstwa ks. Krzysztofa Bąka OESSH i Dariusza Latosa OESSH, kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie, przechodzimy drogę krzyżową jej bohaterów.

Ks. Bąk, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, w 2015 r. zorganizował kolejną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, na którą tym razem zaprosił górników ocalałych po katastrofie w KWK „Mysłowice” z żonami, ale i wdowy po tych, którzy nie przeżyli.

Uczestnicy podróży opowiadają o tragedii w płonących po wybuchu metanu chodnikach, ale też o duchowym zmartwychwstaniu, doświadczonym w miejscach znanych z Biblii.

Traumę swojego dramatu zamieniają na „Alleluja”, z którym wracają do domu.

*

Ks. Krzysztof Bąk OESSH, Dariusz Latos OESSH "VIA DOLOROSA". Wyd. Caritas Archidiecezji Katowickiej, Katowice 2016 r.

Palestyna   HENRYK PRZONDZIONO /FOTO GOŚĆ Palestyna
Ruiny twierdzy Heroda

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.