Do ostatniej kropli

Jazzowy kwintet wyciskający aż do ostatniej kropli piękno ze znanych i mniej znanych ballad.

Przy nazwisku saksofonisty Charlesa Lloyda pojawiła się nieco zagadkowa nazwa „The Marvels”, która połączyła pokolenia muzyków.

Nestor Lloyd (rocznik 1938), dwójka gitarzystów Bill Frisell (1951) i Greg Leisz (1949) oraz kontrabasista Reuben Rogers (1974) i perkusista Eric Parland (1978) stworzyli jazzowy kwintet wyciskający aż do ostatniej kropli piękno ze znanych i mniej znanych ballad.

W „You are so beautiful” na moment dołączyła do piątki panów Norah Jones.

Wcześniej Charles Lloyd saksofonem „wyśpiewał” motyw z XIX-wiecznego religijnego hymnu „Abide with me”. Ten 82-sekundowy utworek zapętlił się w moim odtwarzaczu na kilka dobrych kwadransów.

*

Charles Lloyd & The Marvels "I Long to See You". Blue Note/Universal Music Polska, 2016 r.

MPRecords Charles Lloyd & The Marvels - La Llorona, 2016.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości