Wielki powrót

Warto było czekać.

Po ostatnich latach flirtu z popem wirtuoz gitary elektrycznej sięgnął do woodstockowych korzeni i przygotował dla słuchaczy krążek pełen wysmakowanych dźwięków.

Nieprzypadkowo album nosi tytuł „Santana IV”. W ten sposób nawiązano do ostatniej płyty w oryginalnym składzie grupy: „Santana III” (1971). Pulsujący rytm bębnów, męskie chórki, soczyste solówki i rozbudowane improwizacje sekcji rytmicznej rzeczywiście przypominają szaleńcze lata świetności zespołu. Nic dziwnego: po raz pierwszy od ponad 40 lat ten sam skład spotkał się w studiu.

Album dla tych, którzy od dawna tęsknili za hippisowskim klimatem pierwszych płyt – warto było czekać.

*

Santana "Santana IV". Wyd. Mystic Production, 2016 r.

Santana - Topic Anywhere You Want To Go

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.