Polak spędza życie przed telewizorem

Telewizja pochłania przeciętnemu Polakowi wiele czasu, a pochłonie jeszcze więcej. Co z radiem i innymi mediami?

Przeciętny Polak, jak wynika z badań Nielsena i Millward Brown, w mijającym półroczu oglądał telewizję przez 272 minuty dziennie. Według prognozy ZenithOptimedia do końca roku czas poświęcony telewizji przekroczy 280 minut. Słuchanie radia pozostanie na poziomie podobnym do obecnego – 273–274 minut. Czas czytania gazet wynosi obecnie około pół godziny i tyle samo zajmuje Polakom czytanie magazynów. Według prognoz ten wskaźnik będzie malał, wydłuży się za to czas korzystania z internetu mobilnego: w tym roku o 28 proc.

Z danych Nielsena, które przytacza portal Wirtualne Media, wynika, że oglądaniu telewizji sprzyjają miesiące jesienno-zimowe – od listopada do lutego Polacy korzystają z telewizji niemal pięć godzin w ciągu dnia. Latem, od czerwca do sierpnia – mniej niż cztery godziny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości