Duchowość dla laików

Jest zła na Boga, że zabrał jej syna.

Klasztor trapistów kojarzy jej się z jagodowym dżemem i z mnichem o nieświeżym oddechu.

Jest zła na Boga, że zabrał jej syna. Chociaż od wypadku minęły trzy lata, Ann wciąż nie umie się pogodzić ze śmiercią Jeremiasza. Mark, etatowy klasztorny kierownik warsztatu, pomiędzy koszeniem trawnika a budową półki dla opata stawia sobie pytania o sens dotychczasowego życia...

„Opactwo” to dająca pokrzepienie i nadzieję opowieść o potrzebie przepracowania żałoby, dorastaniu do modlitwy i Bożej inwencji w prowadzeniu zagubionego człowieka do siebie.

Powieść autora bestsellerowego „Jezusa” to nakreślony na tle historii dwóch osób uproszczony kurs modlitwy dla laików, który można streścić w jednym zdaniu: „Pokaż Mu się i siedź cicho”.

Prowadzone przez ojca Paula i ojca Edwarda rozważania o życiu duchowym zahaczają o mistycyzm. Autor nie podaje jednego prostego przepisu na udane życie duchowe, ale zwraca uwagę na jego podstawowe składniki: zaufanie i modlitwę.

Nie trzeba mieć doktoratu z teologii, żeby czytać ze zrozumieniem tę powieść.

*

James Martin "Opactwo". Wydawnictwo Święty Wojciech. Poznań, 2016 r.

Wydawnictwo Świętego Wojciecha Opactwo - o. James Martin SJ

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.