Nowa jakość

New Day to zespół, który na polskim rynku muzyki chrześcijan jest znany od dawna, jednak najważniejszą nagrodę otrzymał w zeszłym roku, podczas festiwalu Chrześcijańskie Granie.

Wygrana piosenki „Pod prąd” w konkursie premier rozbudziła apetyt słuchaczy na nową płytę. I oto jest – z pomysłową okładką w czterech wersjach i oczywiście ze zwycięskim utworem, który nadał tytuł całej płycie.

A co poza tym?

Znajdziemy tu afrykańskie brzmienia, do których zafascynowany Czarnym Lądem lider grupy Rafał Boniśniak zdążył nas już przyzwyczaić. Te elementy umiejętnie zostały wplecione w melodyjne, pełne wdzięcznej prostoty utwory z nurtu uwielbienia. Nową jakość nadała grupie Natalia Górka, młoda wokalistka, od niedawna współpracująca z zespołem.

Natalia skomponowała trzy utwory i napisała do nich tekst. Są to – przynajmniej dla mnie – najmocniejsze punkty tej płyty. To inne oblicze New Day, skierowane bardziej w stronę popowej ballady, z elementami soulu. I chyba jest to krok w dobrą stronę.

*

New Day "Pod prąd". Papaya Studio, 2016 r.

NEW DAY NEW DAY - POD PRĄD

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.