Naga prawda

Benedyktyn mówi „o tych sprawach”. O seksie małżeńskim i o tym, że w ten sposób komunikuje się nami… sam Bóg.

Pamiętam pewne kazanie. Gdy kapłan powiedział: „To, co robią małżonkowie w sypialni, jest gestem porównywalnym do Przeistoczenia, gdy kapłan podnosi Hostię i mówi: »To jest ciało moje«”, wierni z niedowierzaniem kręcili głowami: Przesadził?

Benedyktyn Karol Meissner, ceniony kierownik duchowy, na dwupłytowym audiobooku mówi „o tych sprawach”. O seksie małżeńskim i o tym, że w ten sposób komunikuje się nami… sam Bóg.

Wiem, wiem, trudno uwierzyć w to, gdy hasło „akt małżeński” jest wypisywane na murach w wulgarnych wariantach.

Benedyktyn opowiada o tym, jak w dzisiejszym świecie wśród „pokolenia egoistów” rozpoznać miłość i jak się jej… nie przestraszyć. Mówi o tym, skąd bierze się w nas niechęć do przekazywania życia i dlaczego ta tendencja jest wspierana przez wielkie koncerny farmaceutyczne. Odpowiada na pytanie: „czy da się oszukać naturę?”.

To również konkretna podpowiedź dla przygotowujących się do małżeństwa (benedyktyn odpowiada m.in. na pytanie, ile powinno trwać narzeczeństwo).

*

o. Karol Meissner OSB "Test na miłość". 2RYBY.PL, 2016 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.