Ten sam blues

Blues musi mieć w sobie tę chropowatość, ten pazur...

Nie lubię, gdy solidną, dwunastotaktową robotę psują cyfrowe wynalazki do wygładzania dźwięku. O tym, że Eric Clapton czuje bluesa, nie trzeba nikogo przekonywać.

Jego nowy krążek „I Still Do” (23. w dorobku gitarzysty) otwiera numer sięgający korzeniami lat 30. ubiegłego wieku. Coverów jest więcej. Żywemu, lekko przybrudzonemu brzmieniu gitar wtóruje harmonijka ustna i rozbiegane piano.

The Yardbirds, John Mayall & The Bluesbreakers, The Cream… Minęło, albo za niedługo minie, pół wieku od występów Claptona w tamtych kapelach. Świat się zmienił, ale nie blues.

*

Eric Clapton "I Still Do". Universal Music, 2016 r.

Eric Clapton Eric Clapton “Can’t Let You Do It” (Official Lyric Video)

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości