Analogowy

Piosenkę „Ty tylko mnie poprowadź” znają prawie wszyscy, ale mało kto pamięta, kto ją śpiewał.

Tomek Kamiński, wokalista i skrzypek penetrujący pogranicza bluesowo-jazzowe, przez ostatnie lata jakoś zniknął z pola widzenia. Teraz wraca z płytą, której tytuł – „Muzyka z przesłaniem” – jasno określa kierunek, w którym podąża artysta.

Wbrew współczesnej kulturze, hołdującej „cyfrowemu strumieniowi miłości”, woli pozostać „analogowy” i „oldskulowy” – jak śpiewa w jednej z piosenek. Czyli po prostu prawdziwy.

Taka też jest ta muzyka – prawdziwa, z przejrzystym, akustycznym brzmieniem, bez nowoczesnych udziwnień. Dlatego tak dobrze się jej słucha.

*

Tomek Kamiński "Muzyka z przesłaniem". Polskie Radio, 2016 r.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia Tomasz Kamiński - Analogowy

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości