Nastrojowo nastrojeni

Jest w tym rodzaj tęsknoty za tym, co w muzyce mądre i nieśpieszne.

W studiu w Nowym Orleanie spotkały się dwie osobistości współczesnego jazzu. Śpiewające saksofony – to najkrótszy opis twórczości Branforda Marsalisa. Z kolei głos Kurta Ellinga można porównać do unikatowego instrumentu o pięknej barwie.

Obaj panowie słyną z umiejętności szybkiego budowania nastroju. Melodie pożyczyli od takich autorów jak Sonny Rollins, Frank Sinatra, Antonio Carlos Jobim czy Sting.

Saksofon Marsalisa to wiernie towarzyszy popisom wokalnym Ellinga, to znów pozostawia więcej wolnej przestrzeni dla pozostałych członków kwartetu, by powrócić olśniewającym solo. Jest w tym rodzaj tęsknoty za tym, co w muzyce mądre i nieśpieszne.

*

Branford Marsalis Quartet UPWARD SPIRAL. OKeh/Sony, 2016 r.

Antonio Liuzzi Branford Marsalis & Kurt Elling - Practical Arrangement (Sting) 2016

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.