Prorokini Sarah?

Sarah Young to autorka, które nieźle namieszała w ostatnich latach na globalnym rynku księgarskim.

Dla niezorientowanych: w swoich książkach, które rozchodzą się w milionowych nakładach, dzieli się z czytelnikami tym, co „usłyszała w swoim sercu” od samego Chrystusa.

Teoretycznie każdy z nas mógłby zrobić to samo. Przecież w czasie modlitwy także uświadamiamy sobie różne rzeczy. Co zrobić w takiej, czy innej sytuacji? Jak się zachować? Jak zacząć żyć naprawdę? To właśnie podczas medytacyjnych rozmów z Bogiem pomysły same przychodzą nam do głowy. A jednak (w najlepszym wypadku) zachowujemy je dla siebie. W gorszym – bardzo szybko o nich zapominamy.

Young inaczej. Nie wstydzi się tych myśli/pomysłów/objawień, które przychodzą do niej w trakcie modlitewnego skupienia lub po lekturze Biblii i - jak się okazuje - po ich zapisaniu jeszcze bardziej zyskują na sile.

Dotąd w Polsce ukazały się takie jej publikacje jak „Jezus mówi do Ciebie”, „Jezus jest blisko”, czy „Drogi Jezu”. Była też propozycja dla najmłodszych czytelników pt. „Jezus mówi do dzieci”. Teraz wydawnictwo Esprit przygotowało książkowy terminarz na rok 2017.

Cóż można napisać o terminarzu… Recenzowanie tego rodzaju publikacji wydaje się być absurdem. A jednak, kiedy tylko wpadł mi w ręce, nie mogę się od niego oderwać. Bynajmniej nie dlatego, że mam tak wiele planów na 2017 roku, które muszę w nim koniecznie zapisać :) , ale ze względu na cytaty z książek Sary Young, które znajdziemy na każdej ze stron.

„Przylgnij do Mnie w dziecięcej ufności…”. „Skoncentruj się na tym, aby Mi ufać, a strach będzie powoli ustępował”. „Pora się wyciszyć i pozwolić, abym to Ja zawalczył o ciebie”. „Naucz się robić sobie krótkie przerwy od świata i znajdować miejsca, w których możesz trwać w Mojej obecności i słuchać mojego głosu”. „Daj mi swoje utracone marzenia. Powierz Mi je pod opiekę i na przechowanie”.

Poruszają, dodają otuchy, podnoszą na duchu. Zachęcają też do własnych modlitw oraz do sięgnięcia po Pismo Święte. Czego chcieć więcej?

*

Miałem dla Państwa 3 terminarze „Jezus mówi do ciebie” na 2017 rok. Zadanie konkursowe było następujące: należało przesłać nam biblijny cytat, który szczególnie poruszył Państwa w ostatnim czasie oraz króciutko napisać, dlaczego akurat ten? Co jest w nim takiego, że tak mocno do Państwa przemawia? Nagrody otrzymują: 

Izabela Putera z Chojnowa, Wanda Hajewska z Sosnowca oraz Jerzy Wilczek z Radzionkowa

Gratulujemy, terminarze prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama