Niewolnica, czyli księżniczka

Jej książki są lupą, pod którą widać każdy detal, każdy najmniejszy ruch, jaki wykonuje Boże słowo.

Łapanie Boga za słowo. Tej sztuki Debora Sianożęcka nauczyła się od o. Augustyna Pelanowskiego.

Nic dziwnego, że jej książki są lupą, pod którą widać każdy detal, każdy najmniejszy ruch, jaki wykonuje Boże słowo. Odkrywają skarby, których nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka.

Po „Tamar”, „Rachab” i książce o depresji kapłana (spotkałem wiele osób konsekrowanych, którym pomogła opowieść o Eliaszu) nadeszła kolej na „Hagar” – pozornie nic nieznaczącą niewolnicę, której nawet komentarze rabiniczne nie poświęcały wiele miejsca.

Debora (na co dzień pracuje jako psycholog) zadaje pytania na śmierć i życie: Czy Bóg słyszy nasz bezbronny płacz? Zareaguje? Odpowie?

*

Debora Sianożęcka "Hagar". Wyd. Paganini, Kraków 2017 r.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja