Oblicze miłosierdzia

Wyjątkowy film w wielkanocny poniedziałek.

„Oblicze miłosierdzia” to wyjątkowy film dokumentalny Rycerzy Kolumba, ukazujący obraz miłosierdzia Boga we współczesnym świecie. Emisja filmu odbędzie się w poniedziałek wielkanocny o godz 22:35 w TVP 1. Narratorem filmu jest Jim Caviezel

Dokument interesująco opowiada o wielkich wizjach miłosiernego Boga, jakich doświadczyła św. Siostra Faustyna i o roli Jana Pawła II, który rozpowszechnił na świecie orędzie o Bożym Miłosierdziu. Łącząc historię i teologię ze współczesnymi świadectwami i nowoczesnymi efektami wizualnymi film ten ukazuje rozległą panoramę tego, co stanowi oblicze miłosierdzia w naszym świecie.

W filmie wypowiadają się m.in. prezydent Polski Andrzej Duda, kard. Stanisław Dziwisz oraz Matka Petra Kowalczyk, przełożona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Pośród tych historii wysłuchamy również świadectwa kobiety, która odnalazła siłę przebaczenia po tym, jak jej rodzina została zamordowana podczas ludobójstwa,  futbolisty, który rzucił karierę, aby dzielić się miłosierdziem Chrystusa z bezdomnymi oraz młodej wdowy, która okazała  miłosierdzie  zabójcy swojego męża.

Te poruszające świadectwa stanowią niezbity dowód, że Boże Miłosierdzie nie jest wytworem abstrakcyjnej teologii – ale jest żywe, jest obecne i ma moc zmieniania świata.

Rycerze Kolumba w Polsce Oblicze Miłosierdzia - zwiastun

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama