Chór Aleksandrowa ŚLADAMI JANA PAWŁA II

Tegoroczne koncerty Chóru Aleksandrowa będą mieć olbrzymie znaczenie ze względu na charakter imprezy, której nazwa to „Śladami Papieża Jana Pawła II”.

Koncerty odbędą się w dniach 3– 27 października 2007. Chór zaprezentuje część repertuaru, jaki wykonał dla Papieża w Watykanie w roku 2004 w Sali Świętego Piotra z okazji 26 – lecia pontyfikatu Papieża Jana Pawła II.

Występy te zapewne zainspirują widzów do głębszej refleksji.

Chór zaprezentuje się podczas kilkunastu koncertów w największych miastach Polski:

02 X. Białystok
03 X. Białystok
05 X. Łódź
06 X. Warszawa
07 X. Elbląg
08 X. Olsztyn
09 X. Gdańsk
10 X Słupsk
11 X Poznań
12 X Kalisz
13 X Wrocław
14 X Katowice
16 X Kędzierzyn Koźle
17 X Kielce
18 X Bielsko Biała
19 X Tarnów
20 X Krosno
21 X Mielec
23 X Włocławek
24 X Piła
25 X Głogów
27 X Gorzów Wielkopolski
28 X Słupsk


Koncerty Chóru Aleksandrowa okrzyknięte przez media Wydarzeniem Roku 2004, 2005, 2006 zawsze kończyły się sukcesem medialnym, reklamowym i frekwencyjnym.

Koncerty prezentowały najwybitniejsze utwory Rosji i świata, których siła wyrazu, ekspresja, tematyka pozwala konkurować z innymi występami wielu zespołów jakie odwiedzają nasz kraj. Polskie sale koncertowe odwiedziło ponad 150 000 widzów, a relacje z imprez przekazywały najważniejsze opiniotwórcze media ogólnopolskie. Pierwsze koncerty w 2004 roku, także TVP1 oraz TVP2 nazwały występy Chóru Aleksandrowa Wydarzeniem Roku.

Moskiewski Chór Aleksandrowa Czerwonej Armii to zespół najwyższej klasy. „Jak nie zachwycać się giętkością i subtelnością niuansów, czystością dźwięku i jednocześnie harmonijnością!” – z zachwytem pisał o nim francuski kompozytor Georges Orik jeszcze w czasie pierwszych zagranicznych występów zespołu we Francji w 1937 roku. Po trzydziestu latach, kiedy zespół występował w Kanadzie, montrealska gazeta „La press” zanotowała: „Chór pod dyrekcją A. Aleksandrowa bezspornie jest jednym z najlepszych chórów tego rodzaju na świecie. Ich koncert – to fajerwerk wykonawczego mistrzostwa”. Obecnie chórem rozsławionego zespołu kieruje zasłużony twórca sztuki Rosji J.B. Uchow i chórmistrze: zasłużony artysta Rosji I.I. Tupikow i zasłużony artysta Rosji S.A. Sokołow. Chór jest uznawany za jeden z najlepszych męskich chórów na świecie. Demonstruje wysokie mistrzostwo wokalne, a jego różnorodność brzmienia nie ma sobie równych.

Po raz pierwszy w historii zespołu chór przygotował program złożony z rosyjskiej i zagranicznej muzyki sakralnej, który w marcu 1997 roku z zachwytem został przyjęty przez francuskich widzów.

W wieloletniej historii zespołu, wyrosła w nim cała plejada wyróżniających się śpiewaków - solistów. Cały świat zna nazwiska narodowych artystów ZSRR W. Sztiefuca, W. Gawwa i zasłużonych artystów Rosji: S. Iwanowa, P. Bogaczewa, W. Majstruka, B. Miziuka, A. Gwozdieckiego, czy W. Ananiewa. 126 „aleksandrowców” za swą działalność zostało wyróżnionych honorowymi tytułami ( 58-miu spośród nich pracuje w zespole obecnie)..

„Aleksandrowcy” przemierzyli z koncertami całą Rosję, przebywali z występami w ponad 70-ciu krajach świata i wszędzie ich występy odnosiły triumfalne sukcesy.

Zasługi zespołu nagrodzono wysokimi odznaczeniami krajowymi i zagranicznymi. Należą do nich: dyplom Światowej Wystawy w Paryżu – Grand Prix (1937 r.), nagrody za rekordowe nakłady nagrań płytowych – „Złote płyty” francuskiej firmy Chard Diu Mondy (1964 r.) i holenderskiej „N. O. S.” (1974r.) oraz „Złoty dyskobol” (1961 r.) przyznany przez francuską akademię nagrań – za najlepszą płytę roku.

W repertuarze zespołu jest ponad 2 tysiące utworów. Są to pieśni narodowych kompozytorów, pieśni ludowe, muzyka sakralna, klasyczne utwory rosyjskich i zagranicznych kompozytorów oraz arcydzieła światowej muzyki popularnej.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama