Od św. Piotra do Franciszka

2000 lat sztuki i historii.

W stolicy Meksyku zainaugurowano monumentalną wystawę „Od św. Piotra do Franciszka. 2000 lat sztuki i historii”. W ten sposób upamiętniono 25-lecie odnowienia relacji dyplomatycznych między Meksykiem a Stolicą Apostolską, co miało miejsce we wrześniu 1992 r.

Drogocenne eksponaty pochodzą z Muzeów Watykańskich, Fabryki św. Piotra, Biblioteki Watykańskiej, papieskiej zakrystii, a także ze skarbca bazyliki św. Jana na Lateranie. Arcydzieła wystawiono w meksykańskim kolegium św. Ildefonsa.

Wyjątkowa ekspozycja zajmuje ponad 1650 metrów kwadratowych powierzchni. Opowiada ona o fundamentach wiary chrześcijańskiej, poczynając od pierwszych męczenników aż po czasy współczesne. Najstarszy z wystawianych eksponatów pochodzi z I wieku, a najnowszy związany jest z pontyfikatem Franciszka.

Kuratorem wystawy jest Barbara Jatta, dyrektor Muzeów Watykańskich. Wskazuje ona na uniwersalny język sztuki, który może budować relacje społeczne i zacieśniać więzi między państwami. Wystawa będzie czynna do 28 października.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.