Tchnienie

22 lipca rozpocznie się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które potrwa do soboty 28 lipca. Jak co roku, odbędzie się ono w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Tegorocznym hasłem spotkania będzie „Tchnienie”. Zabrzmi ono szczególnie podczas konferencji zaproszonych gości.

Spotkanie Młodych jest czasem modlitwy i zabawy. Program przewiduje msze, nabożeństwa, sakramenty, ale także spotkania w grupach, atrakcje, kino, koncerty oraz konferencje z zaproszonymi gośćmi.

Podczas tygodniowego Spotkania, uczestnicy spotkają reżysera Krzysztofa Zanussiego, charyzmatyka Marcina Zielińskiego, ks. Rafała Jarosiewicza, sportowca Andrzeja Tokarza, artystę Tomasza Budzyńskiego oraz o. biskupa Edwarda Kawę, publicystę Tomasza Terlikowskiego. Natomiast wieczorami wystąpią zespoły: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, niemaGOtu, Rock and Fire, Fioretti oraz Teatr A.

Pojawią się także zajęcia fitness, atrakcje dmuchane oraz kino. W tym roku podczas 31 FSM-u zostaną wyświetlone filmy: „Sprawa Chrystusa” w reżyserii Jona Gunna oraz „Gurgacz. Kapelan Wyklętych według Dariusza Walusiaka znanego z filmografii poświęconej Polsce wojennej oraz powojennej.

Stałym punktami programu będą nabożeństwa szczególnie doceniane i wyczekiwane przez stałych bywalców FSM. Zostaną prowadzone przez wspólnoty przyjeżdżające na Spotkanie. Każde z nabożeństw skupi się na innym aspekcie wiary katolickiej, tak, by uczestnicy mogli zgłębiać Tajemnicę Trzeciej Osoby Boskiej w możliwie dogłębny sposób.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych to okazja do nawiązania relacji z rówieśnikami oraz wejścia do Kościoła na nowo. FSM jest skierowany do osób wierzących oraz tych, którzy są ciekawi wiary katolickiej.

*

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 roku. FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię oraz biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. 31 FSM rozpocznie się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 22 lipca, a zakończy w sobotę 28 lipca. Większość uczestników znajdzie zakwaterowanie na polu namiotowym. Wydarzenie odbędzie się w Kalwarii Pacławskiej, malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla. Tegoroczne hasło brzmi „Tchnienie”.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA

Reklama

Reklama