W Łodzi o modzie

Studenci i wykładowcy z uczelni artystycznych Polski oraz Włoch, Austrii i Anglii wezmą udział w rozpoczynającej się w poniedziałek w Łodzi międzynarodowej konferencji poświęconej modzie oraz jej wpływowi na nasze życie.

Konferencji towarzyszyć będą warsztaty, podczas których młodzi projektanci tworzyć będą m.in. własne kolekcje.

Jak powiedziała PAP Bożena Intrator z Fundacji Future in Fashion - jednego ze współorganizatorów imprezy - podstawowym celem konferencji jest prezentacja i popularyzacja w Polsce nowoczesnej sztuki projektowania - połączenie teorii i praktyki. Dodała, że uczestnicy imprezy będą też próbowali odpowiedzieć na pytania, jaka jest moda dziś, jaka będzie za dziesięć lat oraz czy za granicą polska moda w ogóle istnieje?

Według Intrator, niezwykle ważnym elementem łódzkiego spotkania będą warsztaty, których głównym tematem będzie "Awangarda w sztuce XX wieku". W ich trakcie studenci wydziałów projektowania mody z europejskich uczelni zaprezentują sztukę i modę z epoki awangardy swojego kraju. Następnie w kilkuosobowych grupach będą przygotowywać np. mini kolekcje zainspirowane awangardą albo prezentację multimedialną lub performance związane z awangardą, jednak uwzględniającą obecną rzeczywistość.

"Będzie to swego rodzaju konfrontacja tradycji i nowoczesności" - wyjaśniła Intrator. Warsztaty mają być nagrywane, a film zostanie zaprezentowany na koniec imprezy.

Obok warsztatów w programie znalazł się też cykl wykładów poświęcony modzie. Do Łodzi przyjechać ma m.in. prof. Stella Bruzzi z angielskiego Warwick University; tematem jej wykładu będzie moda w filmie.

Łódzka konferencja zakończy się 24 kwietnia. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Polska Agencja Prasowa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama