Piekarczyk, niepełnosprawni i Genesis

Kraków: W środę 26 września w kościele Św. Katarzyny na ul. Augustiańskiej odbędzie się niezwykły spektakl. „Genesis“ Teatru EXIT to adaptacja Księgi Rodzaju autorstwa Macieja Sikorskiego.

Integralną częścią spektaklu jest muzyka: grana i śpiewana na żywo. Kompozycje Adama Szewczyka (zagra je wraz z Tomaszem Kałwakiem) zaśpiewa Marek Piekarczyk, znakomity wokalista, znany m.in. z zespołu TSA i roli w musicalu „Jesus Chris Superstar”.

Wszystko na tle oryginalnej scenografii Olgierda Chmielewskiego. Spektakl wyreżyserowali Maciej Sikorski i Tadeusz Dylawerski.

Założony przed dwoma laty Teatr EXIT działa w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Klika” w Krakowie. Ulubioną konwencją teatru jest teatr cieni. Zespół nagrywa również etiudy filmowe, teledyski i współczesną poezję. Występuje w nim sześciu niepełnosprawnych aktorów (porażenie mózgowe, osoba niewidoma, niepełnosprawni umysłowo i ruchowo) oraz zaprzyjaźnieni artyści.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa prowadzona przez Wojciecha Bonowicza, którego gośćmi będą ks. dr hab. Wojciech Grygiel (filozof, chemik, prodziekan ds. naukowych i współpracy z zagranicą Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ) i Łukasz Kwiatek (filozof i kognitywista z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych).

Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji. Chętni proszeni są o zgłoszenie mailowe na adres: kamil.p@teatrexit.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama