Etnografowie stworzyli Mapę Obrzędową Górnego Śląska

Mikołaje, Krzyżoki i Brama Wielkanocna - to tylko niektóre obrzędy, do których udało się dotrzeć etnografom Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Etnografowie stworzyli Mapę Obrzędową Górnego Śląska   Agata Nurek /Radio eM Podsumowanie projektu badawczego Badania były prowadzone przez dwa lata na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Wszystko po to by poznać nieznane tradycje historycznej ziemi górnośląskiej. Sporo z nich udało się odkryć w miejscowości Borki Małe w woj. opolskim. Mówi  Robert Garstka z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach:

Etnografowie stworzyli Mapę Obrzędową Górnego Śląska   Agata Nurek /Radio eM Mapa Obrzędowa Górnego Śląska Na stronie www.mapaobrzedowa.pl można zapoznać się ze zdjęciami i filmami prezentującymi poszczególne tradycje województwa śląskiego i opolskiego. Mówi Danuta Cholewa z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach:

Wyniki badań mają posłużyć nie tylko mieszkańcom, ale także animatorom kultury i  nauczycielom podczas lekcji edukacji regionalnej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama