Otwórz oczy

Oto próba odpowiedzi na pragnienia młodych ludzi, którzy poprzez świadectwo chcą się dzielić swoją wiarą w środowisku studenckim.

Od 9 do 12 maja 2008 w trakcie Juwenaliów Politechniki Gdańskiej "Technikalia 2010" odbędzie się czwarta edycja ewangelizacyjnego projektu "Otwórz oczy".

Pomysł narodził się w 2010 roku wśród członków akademickiej wspólnoty Efraim przy parafii oo. Jezuitów w Gdańsku Wrzeszczu. Inicjatywa jest odpowiedzią na pragnienia młodych ludzi, aby poprzez świadectwo dzielić się swoją wiarą w środowisku studenckim. Konferencje, warsztaty, filmy, koncerty oraz inne wydarzenia realizowane w ramach "Otwórz oczy" mają stanowić okazję do podjęcia refleksji nad własnym życiem.

Ów projekt to także swoiste zaproszenie do zastanowienia się nad wartościami, na które warto postawić w swoim życiu. - Jezus wyzwala i przynosi radość. To chcielibyśmy pokazać innym studentom i zachęcić każdego z nich do radykalnego opowiedzenia się za Tym, który jest prawdziwą wolnością - piszą organizatorzy, dodająć, iż w 2008 roku projekt został objęty patronatem honorowym J.E. Ks. Abp Tadeusza Gocłowskiego. Organizując ówczesną edycję pamiętaliśmy o jego słowach dotyczących postawy radykalizmu życiowego:

- Nie chodzi tu tylko o radykalizm wewnętrzny, ale również ten o charakterze świadectwa, a więc zewnętrzny, czytelny dla wszystkich. Tylko taki radykalizm może przywrócić autentyczne, radosne i widzialne świadectwo i stać się pociągającym znakiem dla współczesnego świata, który mimo silnej laicyzacji, jakiej ulega, poszukuje świadków prawdy i miłości...

Tegoroczne hasło projektu brzmi "Otwórz Oczy na Prawdę". Podczas spotkań i imprez będzię mowa o różnych obliczach prawdy w naszym życiu i w Kościele. Więcej informacji o "Otwórz oczy" na stronie: www.otworz-oczy.pl

Projekt tym razem został objęty patronatem m. in. przez "Gościa Niedzielnego". Jego szczegóły - wraz z plakatem - do pobrania poniżej w załącznikach.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama