"Chleb z nieba" zdobył katolickiego Oscara

I to w dwóch kategoriach - "Najlepszy film" i "Najlepszy reżyser".

Goszczący właśnie na polskich ekranach film "Chleb z nieba" zdobył katolickiego Oscara aż w dwóch kategoriach: „Najlepszy film” i „Najlepszy reżyser” na festiwalu „Mirabile Dictu”. Aktorzy grający główne role i reżyser odbierający nagrodę podczas wczorajszej uroczystej gali w Rzymie nie kryli wzruszenia.

Festiwal „Mirabile Dictu” jest powszechnie uznawany za najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie kinematografii zaangażowanej religijnie. W tym roku odbywa się on już po raz dziewiąty pod patronatem Papieskiej Rady do Spraw Kultury.

Oprócz zwycięskiego obrazu "Chleb z nieba" nominację do finału otrzymały: polski film "Teraz i w godzinę śmierci" w reżyserii Dariusza Walusiaka i Mariusza Pilisa oraz amerykański – "The Hidden Shrine".

Naszą recenzję filmu "Chleb z nieba" oraz jego zwiastun znaleźć można tutaj

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FILM, KINO, KULTURA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.