Spełniony sen

Bóg wskazał jej, co ma robić – zająć się osieroconymi dziećmi.

Scenarzyści nie musieli specjalnie się napracować. W życiu Christiny Noble (czyli granej przez Deirdre O'Kane) Mamy Tiny, jak nazywały ją wietnamskie dzieci, wydarzyło się tak wiele, że wystarczyłoby na serial: koszmarne dzieciństwo, skrajne ubóstwo, sierociniec, przemoc, gwałt i odebrane dziecko, oddane do adopcji.

Początkiem nowego rozdziału życia Irlandki był sen. Bóg wskazał jej, co ma robić – zająć się osieroconymi dziećmi.

Film Stephena Bradley'a  rozpoczyna się w 1989 r., kiedy to wylądowała w Ho Chi Minh (dawnym Sajgonie), gdzie bez pieniędzy dokonała rzeczy niemożliwych.

Jak pisał dla kolekcji Ludzie Boga Paweł Kęska: "autentyczna historia Christiny Noble (...) jest z kilku powodów bardzo ważna. Nie jest to tylko opowieść o wzruszających, burzliwych losach Irlandki i grupie biednych wietnamskich dzieci. To opowieść o Bui Doi – anonimowym z pozoru pyle świata, istniejącym nie tylko w Dublinie po wojnie i nie tylko w Wietnamie lat dziewięćdziesiątych – to apel o godność ludzi żyjących dziś w katastrofalnych warunkach, bezimiennych, porywanych, wykorzystywanych, umierających z głodu pod większością długości i szerokości geograficznych. Jest to opowieść o tym, że ów „pył” ma twarz i swoją historię...".

*

Zwiastun filmu poniżej:

MAYFLYpl Mama Tina zwiastun kinowy HD
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg