Powrót Katy Perry

Sukces jej poprzedniego albumu sprawił, że stała się jedną z najgłośniejszych nowych wokalistek ostatnich dwóch lat.

Po zawierającym aż cztery singlowe hity debiucie z 2008 roku One of the Boys, który sprzedał się w 5 milionach egzemplarzy, dwukrotnie nominowana do Grammy wokalistka i autorka piosenek Katy Perry powraca, z nowym singlem „California Gurls”. Piosenka jest już w rozgłośniach radiowych! Singiel jest również dostępny na całym świecie w wersji cyfrowej. Czy będzie to kolejny, murowany hit po wielkich przebojach wokalistki z płyty One of the Boys: „I Kissed A Girl”, „Hot N Cold” i „Waking Up In Vegas”?

“California Gurls” to tylko zapowiedź wszystkiego, co się wydarzy, gdy w sklepach pojawi się nowy album Katy „Teenage Dream”. Płyta ukaże się nakładem Capitol Records 24 sierpnia w USA i Kanadzie, a 30 sierpnia na całym świecie. Będzie to drugie wydawnictwo Perry po jej przebojowym debiucie „One of the Boys”, który zdobył w USA status platynowej płyty i sprzedał się na świecie w 5 milionach egzemplarzy.

Album zawierał cztery singlowe hity, w tym nominowane do Grammy przeboje nr 1  „I Kissed A Girl” i „Hot N Cold” (łączna sprzedaż singli w USA – ponad 8 milionów egzemplarzy!), a także „Thinking of You” (numer 1 pod względem emisji radiowej w 5 krajach) oraz „Waking Up in Vegas” (2,3 miliona sprzedanych egzemplarzy w USA i nr 1 pod względem emisji radiowej w 5 krajach). Katy Perry ma na koncie ponad 22 miliony sprzedanych singli w wersji płytowej i cyfrowej oraz produktów przeznaczonych na rynek komórkowy na całym świecie.

Sukces Katy sprawił, że stała się jedną z najgłośniejszych nowych wokalistek ostatnich dwóch lat. Od czasu spektakularnego debiutu piosenką „Ur So Gay” w 2008 roku i wielkiej trasy koncertowej Vans Warped, Perry pojawiła się na okładkach 12 amerykańskich czasopism (w tym Seventeen, Cosmopolitan, Glamour, Nylon, Complex, Paper, Lucky, Out i Billboard) i w niezliczonych magazynach zagranicznych. Ponadto odbyła wyprzedane do ostatnich miejsc światowe tournee obejmujące 50 miast, wystąpiła w wielu programach porannych i wieczornych (m.in. The Today Show, American Idol, So You Think You Can Dance?, Ellen, The CBS Early Show, The Tonight Show with Jay Leno i Chelsea Lately w USA, Later with Jools Holland w Wielkiej Brytanii, Taratata we Francji oraz na rozdaniu nagród Echo w Niemczech), była też gwiazdą sylwestrowego programu NBC New Year’s Eve with Carson Daly.

Wokalistka przedstawiała nominowanych podczas rozdania Grammy 2010 („Hot N Cold” było wtedy nominowane w kategorii „Najlepsze Kobiece Wykonanie Wokalne Piosenki Pop”), a także zaśpiewała na gali Grammy 2009, podczas której w tej samej kategorii otrzymała nominację za „I Kissed A Girl”. Ostatnio Perry wystąpiła w roli członka jury w szalenie popularnym programie telewizji Fox „American Idol”, a magazyn People zamieścił ją na liście Najpiękniejszych Ludzi roku 2010. Ponadto Perry jest także jedną z Artystek Roku według Entertainment Weekly, jedną z „Kobiet, które kochamy” na liście Esquire, a w 2008 roku czytelnicy czasopisma Rolling Stone uznali ją za jeden z Najlepszych Debiutów Roku. Katy poprowadziła i dwukrotnie wystąpiła na rozdaniu Europejskich Nagród Muzycznych MTV.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama