Wirtualne zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej

Dzięki nowoczesnej technice można odbyć wirtualną podróż po Kaplicy Sykstyńskiej

Watykan na swej oficjalnej stronie internetowej http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/index.html udostępnił kolejny ze swych drogocennych zabytków, który można poznać nie ruszając się sprzed komputera.

Unikatowe freski Kaplicy Sykstyńskiej można obejrzeć z dużo większą precyzją niż w czasie normalnej wizyty. A wszystko dzięki doskonałej jakości fotografii, które prezentowane są w technice trójwymiarowej. Wirtualne strony powstają we współpracy z uniwersytetem w Pensylwanii, którego studenci i naukowcy otrzymali specjalne pozwolenie na dokładne obfotografowanie watykańskich zabytków, co było konieczne do przygotowania prezentacji. Wirtualne wycieczki można odbyć także po Muzeach Watykańskich oraz trzech bazylikach: św. Piotra, św. Pawła za Murami i św. Jana na Lateranie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, SZTUKA

  • andrzej
    06.01.2015 12:36
    dodam że coraz więcej takich wirtualnych możliwości jest również w Polsce - niedawno otwarta została strona muzeum w Auschwitz - detale można znaleźć tu -http://wirtualnemapy.pl/aktualnosci/pokaz/id_75/
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.