"Cicha noc" Bielskiego Chóru Gospel - posłuchajcie!

Nie mogą się spotykać na próbach, nie mogą razem śpiewać na koncertach i nie mogą robić tego, co kochają najbardziej - zarażać pełnym emocji uwielbianiem Pana Boga twarzą w twarz z publicznością. Spotkali się więc wirtualnie!

Od premiery, która odbyła się wczorajszego wieczoru (6 stycznia), każdy już może posłuchać najnowszego pomysłu Bielskiego Chóru Gospel - nagranej zdalnie przez chórzystów w domach kolędy "Cicha noc"! Nad całością realizacji projektu czuwali ich dyrygent Michał "Czulens" Czulak, znany z popularyzowania muzyki gospel w wielu parafiach i miejscowościach naszej diecezji, przede wszystkim na Żywiecczyźnie, oraz ceniony pianista i akompaniator - Jacek Obstarczyk.

Kolędę w wykonaniu chóru możecie usłyszeć na kanale YouTube zespołu (TUTAJ):

- Jesteśmy szczęśliwi, bo jest to nasz pierwszy utwór wykonany sposobem, który przez pandemię stał się bardzo popularny - podkreślają członkowie zespołu.

Bielski Chór Gospel, działający przy Domu Kultury w Olszówce w Bielsku-Białej, powstał pod koniec 2017 roku. Jest chórem otwartym, tworzy go około 50 wokalistów-amatorów. W swoim repertuarze ma utwory muzyki gospel - zarówno standardy, jak i współczesne utwory uwielbieniowe. Wokaliści brali czynny udział w warsztatach muzyki gospel organizowanych na terenie Bielska-Białej.

O bielskim zespole pisaliśmy także w ubiegłym roku, kiedy to żywiołowo zaśpiewali na koncercie charytatywnym na rzecz najmłodszych mieszkańców w Zimbabwe. Koncert odbył się w kościele ewangelicko-augsburskim w Starym Bielsku. Tu nasza relacja z niego: Gospel w Starym Bielsku dla małych mieszkańców Zimbabwe

A tu galeria zdjęć zespołu z tego koncertu: Bielski Chór Gospel dla Zimbabwe w kościele ewangelickim w Starym Bielsku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama