Wspomnienia egzorcysty

Wydawcą książki jest Edycja św. Pawła

Ks. Amorth zdradza tajemnicę, dlaczego Szatan tak bardzo nienawidził Jana Pawła II, oraz odkrywa własną prawdę o działaniu Złego, także wśród duchowieństwa.

W książce "Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem" najbardziej znany na świecie egzorcysta, włoski paulista ks. Gabriele Amorth opowiada Marco Tosattiemu o walce, jaką już od wielu lat prowadzi z Szatanem.

Wydana nakładem Edycji św. Pawła publikacja nie jest klasycznym wywiadem, ale zachowuje styl opowieści przeplatanej przywołaniem najtrudniejszych przypadków szatańskich dręczeń i opętań oraz autentycznymi świadectwami osób.

Światową popularność zdobyła dzięki niezwykłej szczerości ks. Amortha, który m.in. zdradza tajemnicę, dlaczego Szatan tak bardzo nienawidził Jana Pawła II, oraz odkrywa własną prawdę o działaniu Złego, także wśród duchowieństwa. Książka wzbudziła wiele emocji i wybrzmiała szerokim echem w światowych mediach.

Ks. Amorth we wstępie pisze tak: "Z wielką radością dzielę się moimi przemyśleniami z Czytelnikami w Polsce i cieszę się z wydania kolejnej książki podejmującej problematykę tak bliską mojemu sercu i tak dziś aktualną.

Jestem wdzięczny Edycji Świętego Pawła za wydanie moich poprzednich książek o egzorcyzmach. Publikacje te przyczyniły się do wzrostu świadomości duchowieństwa i wiernych o problemach, które według wielu dawno już zostały przezwyciężone, a które przecież wciąż są aktualne.

Chcę podkreślić jedną rzecz, która, jak mniemam, jest bardzo istotna dla was, Polaków. Jeszcze za życia Jana Pawła II, podczas odprawiania egzorcyzmów, bardzo często przywoływałem przykład osoby Papieża i jego modlitwy. Wówczas wywoływało to wielką furię demonów. Ich wściekłość była jeszcze większa, kiedy przyzywałem wstawiennictwa Jana Pawła II już po jego śmierci. Dlaczego? To pytanie postawiłem również demonom i otrzymałem od nich dwie różne odpowiedzi.

Pierwsza odpowiedź brzmiała następująco: „Ponieważ zburzył on wszystkie moje plany”. Myślę, że Szatanowi chodziło o znaczny udział Papieża w upadku komunizmu.

Innym razem demon odpowiedział: „Ponieważ zabrał mi rzeszę młodzieży”. To prawda, gdyż dokonało się to dzięki wielkiej wrażliwości Jana Pawła II na problemy ludzi młodych i poprzez szczególną więź, jaką Papież z nimi nawiązał.

Jak zatem obronić się przed demonem? Przede wszystkim proszę, aby unikać wszelkich form okultyzmu (wróżby, seanse spirytystyczne, sekty satanistyczne itd.). Proszę też, aby dbać o życie w łasce Bożej, oddawać się nieustannie pod opiekę Matki Bożej i w ten sposób chronić się przed szatanem. A nawet jeśli zdarzy się tak, że zły duch będzie atakował, najlepsza obrona przed nim tkwi w: modlitwie, miłości i umiejętności przebaczenia. Jezus pokonał Szatana! Jeżeli będziemy trwali w jedności z Jezusem, niczego nie musimy się obawiać, bo wówczas to diabeł będzie się nas bał".

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. książki "Wspomnienia egzorcysty", ufundowane przez Edycję św. Pawła.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Awa
  08.12.2010 09:24
  Ks Amorth chyba wpadł w pułapkę.Zawsze słyszałam ,że by nie słucha odpowiedzi szatna ,bo szatan to kłamca.Czemu wiec ks przywiązuje wagę do jego odpowiedzi w kwestii JP2?
 • katarzyna
  13.02.2011 17:55
  Nie da się przecenić nadludzkiego wysiłku i tytanicznej pracy Ks. Amortha, którą włożył w napisanie książki, myślę, że olbrzymi jest trud tych, którzy wydali książkę w polskiej edycji. Pozycja ze wszech miar potrzebna. Należy zadąć sobie jednak pytanie czy jako bezseler, książka do poduszki, cos na pograniczu fikcji i magii? A może „Poczytaj mi mamo”. Złości mnie nazbyt lekki i nieodpowiedzialny stosunek wydawcy do pracy Ks. Amortha może to brak zastanowienia, chwili refleksji może wszechobecna komercja, marketing. Ja nie wiem…
  Pozycja ze wszech miar potrzebna…ale myślę że jako abecadło, podręcznik dla kleryków, księży, zgromadzeń zakonnych, biskupów których ignorancję w tej kwestii wspomina Ks. Amortha, może psychiatrów ale z całą pewnością nie tak ,nie Tak……
  „..błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. (J20, 19-3)
  Czy gdybyśmy żyli w czasach Jezusa, byłoby nam łatwiej uwierzyć?
  Stanowczo odradzam lektury.
  Katarzyna.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.