„Pierwszym filmem, jaki kiedykolwiek nakręcono był western. Nie jest to może do końca prawda, ale czyż nie brzmi pięknie?” – pisał przed lat Thomas Jeier, autor książki „Der Westernfilm”.
Ów szaleniec (w tej roli rzecz jasna Malkovich) działa niczym współczesny terrorysta i dysponuje bronią masowego rażenia, która bardziej pasuje do filmu science-fiction, niż do westernu.
Gdy dodać do tego pojawiającego się na drugim planie boksera-wampira, będziemy mieli pełen obraz popkulturowego rozgardiaszu, jaki panuje w „Jonah Hex”.
Szkoda pięknych zdjęć, znakomitej scenografii i świetnych aktorów do tak kuriozalnego filmu.
W poczekalni
Kolejną amerykańską, westernową propozycją jest „Prawdziwe męstwo” braci Coen. Film w którym występują Jeff Bridges i Matt Damon wejdzie na ekrany w Stanach dopiero 22 grudnia, a już uznawany jest za murowanego kandydata do przyszłorocznych Oscarów.
Czy historia 14-latki ścigającej mordercę swego ojca na terytorium Indian spodoba się widzom? Przekonamy się niebawem. Warto dodać, iż "Prawdziwe męstwo" zostanie pokazane na otwarcie przyszłorocznego Berlinale.
James Bond, Indiana Jones i UFO
Nieco dłużej przyjdzie nam poczekać na produkcję „Kowboje i kosmici”. Film, w którym w rolach głównych pojawią się Harrison Ford i Daniel Craig ma być wakacyjnym hitem 2011 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że poradzi sobie lepiej niż "Jonah Hex", czyli rzekomy hit z roku bieżącego. Zwiastun „Cowboys and Aliens” prezentujemy poniżej:
BoxOfficeSpy
Cowboys and Aliens Trailer HD 2011- Jon Favreau - Daniel Craig - Harrison Ford
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Loteria "Picasso za 100 euro", organizowana od 2013 roku, odbyła się po raz trzeci.
Od wczesnej młodości miewał objawienia religijne. Nowa książka "Gogol. Zagadka".
120 tys. zł na naprawę Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.
W dniach 16–19 kwietnia w Warszawie odbędą̨ się̨ 31. Targi Wydawców Katolickich.
Odznaczona Orderem Orla Białego, tytułem Sprawiedliwy wśród narodów świata...