Cały świat jest pełen śladów Boga

W parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku podczas uroczystej gali nagrodzono laureatów trzeciego wakacyjnego konkursu fotograficznego.

W tej edycji uczestnicy konkursu nadesłali 36 ciekawych i zróżnicowanych zdjęć, na których zgodnie z regulaminem i hasłem „Cały świat jest pełen śladów Boga” podczas wakacyjnego wypoczynku utrwalili Boże ślady w otaczającym świecie. Uczestnicy to głównie dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku - szkoły, która związana jest z parafią i aktywnie z nią współpracuje.

Dziecięce prace oceniali: ks. prał. Wojciech Werner - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, ks. Marcin Minorczyk - pomysłodawca konkursu, redaktor gazety parafialnej, Urszula Białka - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, Beata Malec-Suwara - dziennikarz Gościa Niedzielnego Oddział w Tarnowie, Zofia Pukal - przedstawiciel firmy PROSTER, Michał Migda - przedstawiciel młodzieży, Dariusz Toroń - fotograf współpracujący z parafią oraz Małgorzata Toboła - koordynator konkursu.

I miejsce zdobyło zdjęcie autorstwa Marcina Glonka pt. „Zachód słońca w Lofotach”. Miejsce II zajęły dwa zdjęcia z równą ilością punktów: „Bóg miłość pokazuje nam wszędzie” Ignacego Famielca oraz „Piękno świata” Antoniny Gałek. Przyznano również dwa równorzędne III miejsca fotografiom: Miłosza Bochenka pt. „Kolorowe jeziora w Karkonoszach” oraz Damiana Zdebskiego pt. „Krzyż Milenijny na Górze Gradowej w Gdańsku”. Ponadto wyróżnione zostało zdjęcie autorstwa Zuzanny Żurek pt. „Boski zachód słońca”.

Cały świat jest pełen śladów Boga   Ignacy Famielec Miejsce II: „Bóg miłość pokazuje nam wszędzie” fot. Ignacy Famielec Cały świat jest pełen śladów Boga   Antonina Gałek Miejsce II: „Piękno świata” fot. Antonina Gałek Cały świat jest pełen śladów Boga   Damian Zdebski Miejsce III: „Krzyż Milenijny na Górze Gradowej w Gdańsku” fot. Damian Zdebski. Cały świat jest pełen śladów Boga   Miłosz Bochenek Miejsce III: „Kolorowe jeziora w Karkonoszach” fot. Miłosz Bochenek. Cały świat jest pełen śladów Boga   Zuzanna Żurek Wyróżnienie: "Boski zachód słońca" fot. Zuzanna Żurek.

W niedzielę 24 październikaczłonkowie jury wręczyli laureatom nagrody zakupione przez parafię, a wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali upominki od sponsorów: państwa Grzegorza i Żanety Zgrajów, dyplomy wydrukowane przez Brzeską Oficynę Wydawniczą BOWA oraz wejściówki do kina Palneta na film „Faustyna” ufundowane dla nich, jak również dla dzieci i młodzieży działającej w parafii, przez pana Mateusza Godzika. Organizatorzy chcieli w ten sposób docenić każdego z uczestników, ich zaangażowanie i dobór zdjęć, z których każde świadczy o wyjątkowej wrażliwości estetycznej i indywidualnym odbiorze świata danego nam przez Stwórcę.

Cały świat jest pełen śladów Boga   fot. Dariusz Toroń Uczestnicy i laureaci konkursu.

- Sprawiliście nam ogromną radość nadsyłając kilkadziesiąt bardzo ciekawych zdjęć na nasz konkurs. Widać na nich waszą wrażliwość na piękno Bożego dzieła, jakim jest cały świat. Dziękujemy, że tak wytrwale poszukiwaliście śladów Boga podczas rodzinnych wakacyjnych wyjazdów, wędrówek po okolicach, jak i potrafiliście wypatrzyć je w najbliższym otoczeniu. Gratulujemy nie tylko nagród i wyróżnień, ale i realizacji zainteresowań i pasji poznawania świata! Kontynuujcie i rozwijajcie wasze umiejętności fotograficzne i pasje podróżnicze, pielęgnujcie w sobie wrażliwość na piękno. Dziękujemy również waszym rodzicom za wsparcie, jakie otrzymujecie od nich na co dzień, jak i z pewnością także w realizacji tego zadania. Podziękowanie kierujemy do osób zasiadających w jury za ocenę zdjęć i sponsorów konkursu - podkreślają organizatorzy.

Nagrodzone zdjęcia zamieszczone zostały w najnowszym numerze pisma parafialnego „milosierdzie.brzesko.net.pl” 18/2021, natomiast wszystkie fotografie można było obejrzeć na wystawie w przedsionku kościoła, aby w ten sposób uruchomić wyobraźnię, jeszcze raz powrócić na wakacyjne szlaki oraz poczuć jesienią zapachy i kolory lata spędzonego z Bogiem. Wydarzeniu patronował tarnowski oddział "Gościa Niedzielnego".

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama