Muzeum Wsi Radomskiej zorganizowało noworoczny koncert kolęd. Wydarzenie odbyło się 7 stycznia w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.
W czasie koncertu wystąpił zespół Guzowianki, który śpiewa nie tylko znane kolędy, ale również autorskie pastorałki. Przed Bożym Narodzeniem na facebookowym profilu zespołu pojawiła się informacja o tym, że jego autorska płyta z kolędami jest już dostępna.
Gospodarzem koncertu była Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej. Mówiła, że okres Bożego Narodzenia to czas śpiewania kolęd i radowania się z narodzenia Dzieciątka Jezus. - To muzyczne wydarzenie jest wyrazem naszej wdzięczności dla osób, które z nami współpracują. To nie tylko przedstawiciele samorządów, czy sponsorów, ale przede wszystkim twórcy ludowi i Koła Gospodyń Wiejskich. Bez nich wiele wydarzeń nie miałoby racji bytu. Oni są ich kolorytem, dlatego wspólnym kolędowaniem chcemy podziękować, że są razem z nami - mówiła Ilona Jaroszek.
Wśród uczestników koncertu była Teresa Pikiewicz, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Raz na ludowo” z Lesiowa w powiecie radomskim. - Moja dusza jest przesiąknięta folklorem. Ten koncert jest wspaniałym wydarzeniem. Cieszy nas występ zespołu Guzowianki, bowiem jest to młody zespół, który kultywuje tradycje ludowe - powiedziała Teresa Pikiewicz.
Głos zabrał również Rafał Rajkowski, wicemarszałek samorządu województwa mazowieckiego. - Cieszę się, że jako samorząd wstąpiliśmy na ścieżkę wielu inwestycji i rozwoju. Moja radość wynika również z tego, że Muzeum Wsi Radomskiej wciąż się rozbudowuje, aby zachować dla następnych pokoleń tradycje naszych rodziców i dziadków. To nie dotyczy tylko tej placówki, ale również i innych w całym regionie radomskim - powiedział Rafał Rajkowski.
Wśród zaproszonych gości był ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Koncert prowadziła Magdalena Gliszczyńska.
Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki” powstał w 2014 r. i składa się głównie z uczniów oraz absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie. W tym roku będzie obchodził 10-lecie powstania.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.