Od jutra festiwal w Opolu

Po rocznej przerwie związanej z gruntownym remontem i modernizacją amfiteatru w piątek rusza 48 festiwal opolski. Dwa pierwsze dni organizuje TVP - z tych koncertów będzie bezpośrednia transmisja. Niedzielny koncert samodzielnie organizuje miasto Opole.

W piątek w amfiteatrze odbędzie się tradycyjny finał plebiscytu Superjedynek. Rywalizacja o statuetki odbywać się będzie w 4 kategoriach: Superprzebój; Superpłyta; Superzespół i Superartysta. Nowością w tegorocznym Opolu jest włączenie do programu tego koncertu piosenek premierowych (Superpremiera), i występ debiutantów (Superdebiut).

Również w piątek publiczność w amfiteatrze i przed telewizorami zobaczy koncert "Telehity w teleexpressowym tempie". Twórcy widowiska zamierzają w nim przypomnieć wybrane wydarzenia z polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich 25 lat na tle wydarzeń muzycznych na świecie. Materiały archiwalne obchodzącego 25. urodziny "Teleexpressu" zostaną połączone z występami na żywo polskich wykonawców - m.in. Maryli Rodowicz, Ryszarda Rynkowskiego, i zespołu Kombi.

Piątkowy wieczór zakończą prezentacje satyryków. W widowisku "Kabaret On - kabaretowa gorączka (O)polskiej nocy" z premierowymi skeczami wystąpią Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret pod Wyrwigroszem i Krzysztof Piasecki.

Sobota to kolejny koncert jubileuszowy - "Co ty na to? Z radiem lato!". Wśród wykonawców koncertu z okazji 40-tych urodzin popularnej radiowej audycji są: Ania Wyszkoni, Zbigniew Wodecki, Kayah, Halina Mlynkowa, Ryszard Rynkowski, Varius Manx, Stachursky, i Formacja Nieżywych Schabuff.

Drugą część sobotniego wieczoru w amfiteatrze wypełnią piosenki Ewy Demarczyk. W widowisku "Panna, madonna, legenda tych lat - w hołdzie Ewie Demarczyk" wystąpią Kayah, Justyna Steczkowska, Anna Czartoryska, Katarzyna Groniec, Sonia Bohosiewicz, Ania Dąbrowska, Magda Kumorek i Kinga Preis. Usłyszymy najsłynniejsze piosenki Ewy Demarczyk m.in.: "Karuzelę z madonnami", "Pocałunki", "Grande Valse Brillante", "Tomaszów" i "Groszki i róże".

"Telewizyjną" część festiwalu zakończy w niedzielę w nocy "Kabaret Off" - (O)polskie gwiazdy jutra". Pojawią się w nim - wyłonieni w konkursie - młodzi artyści kabaretowi: Nowaki, Jurki, Kacper Ruciński, Szarpanina, Słuchajcie, Liquidmime, Ciach i Made In China.

W niedzielę - już bez telewizyjnej transmisji - zaplanowano koncert rockowy będący oficjalnym otwarciem amfiteatru opolskiego. Podzielono go na dwie części. W pierwszej - poświęconej Grzegorzowi Ciechowskiemu i zespołowi Republika - wystąpi m.in. Kasia Kowalska, która wydała płytę z największymi przebojami Republiki. Drugą część wieczoru wypełnią przeboje zespołu Perfect.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama