Laureaci „Dwóch Teatrów – Sopot 2011”

„Somosierra” Pawła Sztarbowskiego i „Kontrym” Marka Pruchniewskiego najlepszymi utworami Festiwalu Dwóch Teatrów – Sopot 2011”.

„Somosierra”, słuchowisko Pawła Sztarbowskiego, i „Kontrym”, spektakl Marka Pruchniewskiego, zwyciężyły w organizowanym co roku w Sopocie Festiwalu Dwóch Teatrów – Sopot 2011”.   

Nagroda za reżyserię przypadła Tomaszowi Manowi za słuchowisko „Sex machine”, Andrzej Bart został nagrodzony za scenariusz oryginalny słuchowiska „Boulevard Voltaire” 

Za najlepszych aktorów w tym roku uznano Jadwigę Jankowską-Cieślak, która otrzymała nagrodę za rolę Matki w słuchowisku „Sex machine”, oraz Mariusza Bonaszewskiego. Jury doceniło aktora za dwie kreacje: Edypa w słuchowisku „Król Edyp” według dramatu Sofoklesa w reżyserii Waldemara Modestowicza oraz Jerzego w słuchowisku „Kiedy nie mogę uciec” Jacka Raginisa w reżyserii autora. 

Honorową nagrodę zespołową dla Producenta słuchowisk otrzymał Program 1 Polskiego Radia, który mimo kryzysów, przeciwności losu i zmiennych sytuacji, niezmiennie pozostaje wiodącą sceną Teatru Polskiego Radia.

Nagroda za twórczą realizację telewizyjną spektaklu teatralnego przypadła Adamowi Sikorze, autorowi zdjęć do „Auslöschung – Wymazywanie” w reżyserii Krystiana Lupy, a za montaż – Annie Dymek, za spektakl „Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu” w reżyserii Janusza Dymka.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama