Niebo nad Saharą

Francuski film przygodowy "Niebo nad Saharą", z Marion Cotillard w obsadzie, trafi w piątek do polskich kin.

W "Niebie nad Saharą" (2009, reż. Karim Dridi), filmie przygodowym, a zarazem historii miłosnej, główne role grają Marion Cotillard oraz zaliczany do grona najprzystojniejszych francuskich aktorów Guillaume Canet (który jest jednocześnie filmowym reżyserem, zrealizował m.in. thriller "Nie mów nikomu", inspirowany powieścią Harlana Cobena).

Akcja filmu rozgrywa się w 1933 r. na Saharze. Samolot słynnego pilota, Billa Lancastera, ginie w trakcie lotu z Londynu do Kapsztadu. Partnerka Lancastera - nieustraszona łowczyni przygód, Marie Vallieres de Beaumont (Cotillard) - rusza wówczas na poszukiwanie ukochanego.

Zmuszona do lądowania na terytorium Algierii, zwraca się o pomoc do wojsk francuskich, zmagających się z buntem miejscowych plemion Tuaregów. Wojskowi dowódcy odmawiają. Ostatecznie jedynym sprzymierzeńcem podróżniczki staje się skłócony ze zwierzchnikami pułkownik Antoine Chauvet (Canet). Dwójka bohaterów rusza wspólnie na niebezpieczną wyprawę. Odkrywają zaskakującą prawdę o losie zaginionego pilota Lancastera.

KinoSwiatPL NIEBO NAD SAHARĄ - zwiastun PL

W piątek na polskie ekrany trafi również m.in. brytyjski thriller science fiction "Strefa X" (tytuł oryg.: "Monsters", reż. Gareth Edwards), zapowiadany jako "film drogi o potworach i miłości". Sonda z próbkami mającymi udowodnić istnienie życia pozaziemskiego rozbija się nad Ameryką Środkową. Wkrótce w okolicy pojawiają się nowe formy życia. Połowa terytorium Meksyku zostaje uznana za teren skażony i poddana kwarantannie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg