„Kret” w Montrealu

„Kret” fabularny debiut dokumentalisty Rafaela Lewandowskiego będzie miał światową premierę na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.

"Kret”, zaliczony przez selekcjonerów tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni do “ekstraklasy polskiego kina”, to pełna niespodziewanych zwrotów akcji, emocjonująca historia bohaterów zmagających się z mrocznymi tajemnicami najbliższych. Główne role w filmie zagrali Borys Szyc, Marian Dziędziel, Wojciech Pszoniak, Magdalena Czerwińska, Sławomir Orzechowski i Bartłomiej Topa. Brawurowa kreacja Mariana Dziędziela została uhonorowana na 36. FPFF w Gdyni nagrodą w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska. Film „KRET” zagości w polskich kinach 5 sierpnia.   

Festiwal w Montrealu jest jedyną na kontynencie północnoamerykańskim imprezą odbywającą się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Filmowych. Celem Festiwalu jest wspieranie rozwoju międzynarodowej kinematografii poprzez promowanie różnorodności kulturowej i działalność na rzecz debiutujących twórców i dzieł nowatorskich. Tegoroczna edycja MFF w Montrealu potrwa od 18 do 28 sierpnia. W czasie jej trwania zaprezentowanych zostanie ponad 400 filmów z 70 krajów świata.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FESTIWAL, FILM, KRET

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg