Aktorzy z "Ojca Mateusza": Ostrożnie z motorami

Aktorzy serialu "Ojciec Mateusz" nagrali film, który ma przekonać motocyklistów do bezpieczniejszej jazdy, a kierowcom ma przypomnieć, że prowadzący jednoślad jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi

Jest to wspólne przedsięwzięcie zespołu filmowego i wydziału ruchu drogowego oraz zespołu prasowego mazowieckiej komendy z siedzibą w Radomiu. Film ma być emitowany od września na antenach ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Mazowiecka policja jest jedną z nielicznych komend, która do promowania bezpiecznych zachowań wykorzystuje osoby znane z pierwszych stron gazet. Działania prewencyjne wspierali: Jerzy Dudek, Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj, Piotr Adamczyk, Marcin Dorociński i Tomasz Karolak. Tym razem policjanci z mazowieckiej komendy poprosili o pomoc aktorów z najbardziej popularnego serialu emitowanego obecnie przez polskie stacje telewizyjne, czyli "Ojca Mateusza". - Chyba nie ma osoby, która nie widziałaby, jak działają aspirant Nocul i starszy sierżant Gibalski, czyli Michał Piela i Rafał Cieszyński. Realizację filmu wsparły Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z Warszawy i Radomia. W filmie będzie można także zobaczyć Ryszarda Augustyna, wielokrotnego mistrza rajdów enduro, a także kaskaderów z grupy „FX Driver" pod kierownictwem Michała Pernacha i Macieja Kubicy, których wyczyny można było oglądać w produkcjach Stevena Spielberga i znanych serialach. W produkcji mazowieckich policjantów wystąpili też radomscy strażacy - opowiada Rafał Jeżak z mazowieckiej policji.

Realizacja filmu ma dwa cele: przekonać motocyklistów do bezpieczniejszej jazdy, a kierowcom pojazdów przypomnieć, że prowadzący jednoślad jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi. - Opinia o motocyklistach często kształtowana jest - niestety - poprzez rozlegający się na ulicach ryk silników gwałtownie przyspieszających "ścigaczy", czy też widok pędzących z prędkością błyskawicy "szaleńców" w czarnych skórach. W naszym myśleniu od dawna pokutuje wizerunek "motocyklisty - dawcy organów", a dosiadający swoich stalowych maszyn postrzegani są jako zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Oczywiście, nie brakuje wśród kierujących jednośladami takich, którzy lubią brawurę i przesadne ryzyko. Takich osób nie brakuje także wśród kierowców samochodów osobowych i ciężarowych - wyjaśnia Rafał Batkowski, zastępca komendanta mazowieckiej policji.

"Ojciec Mateusz" to polska wersja włoskiego serialu "Don Matteo". Jest to opowieść o detektywistycznych sukcesach proboszcza, który po powrocie z Białorusi został przez biskupa skierowany do parafii na obrzeżu miasta. Dzięki żyłce detektywistycznej, wyrozumiałości dla ludzkich słabości i przyjaźni z funkcjonariuszem policji, ojciec Mateusz skutecznie rozpracował wiele zawikłanych spraw kryminalnych. Akcja serialu rozgrywa się głównie w Sandomierzu oraz w znanych miejscowościach turystycznych województwa świętokrzyskiego. Serial wyreżyserowali Maciej Dejczer i Andrzej Kostenko, operatorem jest Jarosław Żamojda, w rolach głównych występują Artur Żmijewski, Kinga Preis, Piotr Polk i Michał Piela.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MOTOCYKLE, SERIAL

Reklama

Reklama