iTunes w Polsce

W każdej chwili może w Polsce wystartować iTunes Store. Ten sklep to szansa ograniczenia piractwa muzycznego w naszym kraju, ocenia "Rzeczpospolita".

Razem z Polską dostęp do iTunes Store uzyska dziewięć innych krajów, w których taki sklep do tej pory nie działał, m.in. Czechy i Węgry.

Apple - zgodnie ze swoją polityką - nie podaje daty startu, ale zdaniem rozmówców gazety powiązanych z rynkiem rozrywkowym, do debiutu może dojść nawet w październiku.

Firma omawia start z muzyczną branżą, zdaniem której iTunes Store, dający na świecie dostęp do kilkunastu milionów piosenek, może ograniczyć w Polsce muzyczne piractwo.

Od chwili uruchomienia iTunes Store przed ośmiu laty Apple sprzedał za jego pośrednictwem 15 miliardów piosenek, co sprawia, że jest największym pośrednikiem sprzedającym muzykę na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Andrzejjo
    05.10.2011 10:26
    wszystko super, ale znajdźcie tam polską muzykę, sprawdzałem na wyszukiwarce oryginalnej i na mp4.com.pl i niestety polskiej muzyki jest co kot napłakał. Co to za debiut?
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.