Zespół twórców filmu „Jan Paweł II. Szukałem was” otrzymał nagrodę TOTUS w kategorii „TOTUS medialny dla upamiętnienia Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach”. Kapituła uhonorowała twórców za "największą produkcję w historii polskiego filmu dokumentalnego o wielkich walorach artystycznych, za ukazanie poprzez dzieło filmowe wyjątkowego miejsca, jakie w historii Kościoła i świata zajmuje Jan Paweł II".
Film „Jan Paweł II... Szukałem Was” to pełnometrażowy dokument o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Jego reżyserem jest Jarosław Szmidt, zaś muzykę skomponował Michał Lorenc. Film pokazywany był już w polskich kinach, a także w Sejmie RP, Parlamencie Europejskim i Watykanie.
Film jest największą światową produkcją dokumentalną poświęconą polskiemu papieżowi. Realizacja produkcji zajęła 4 lata, a zdjęcia kręcone były w 13 krajach na 4 kontynentach. Materiał do filmu kręcono w Watykanie, Izraelu, na Malcie, w Polsce, Meksyku, Jordanii, Boliwii, Zambii, Botswanie, Kamerunie, Turcji i Maroku. Rolę przewodnika w filmie pełni Krzysztof Ziemiec. W filmie wypowiadają się przedstawiciele światowych religii, przywódcy państw, wybitni przedstawiciele świata kultury, ludzie nauki, m.in. duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV, naczelny rabin Izraela w latach 1993-2003 Meir Lau czy patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I. Jednym z najbardziej wzruszających momentów filmu jest relacja abp. Piero Mariniego, mistrza ceremonii liturgicznych za pontyfikatu polskiego papieża.W produkcji zostały użyte unikalne materiały archiwalne z Janem Pawłem II pochodzące ze zbiorów m.in. CTV, RAI, LUCE, MEDIASET, Filmoteki Watykańskiej, Filmoteki Narodowej, WFDiF, TVP, Działu Dokumentacji Filmowej UJ, PAP, Episkopatu Polski oraz ze zbiorów prywatnych.
Muzykę na 70-osobową orkiestrę, chór i solistów napisał Michał Lorenc. Część ścieżki dźwiękowej powstała w Kamerunie z udziałem lokalnych muzyków i chóru.
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
Do 27 stycznia można podziwiać w Rzymie obraz Marca Chagalla.
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła.