Tegoroczna edycja festiwalu poświęconemu Markowi Grechucie rozpocznie się 5 października w Krakowie. W programie imprezy znalazły się m.in. finał konkursu na interpretację piosenek artysty, Krakowska Gala Kabaretowa oraz koncert Grechuta Symfonicznie.
"Grechuta Festival Kraków 2011" zainauguruje spotkanie bliskich i przyjaciół artysty w piwnicach krakowskiego Hotelu Pod Różą. W programie spotkania znajdą się przemowy, toasty oraz muzyka patrona festiwalu.
6 października rozpocznie się finał konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty. Na Scenie Tęcza wystąpią wykonawcy, którzy przeszli zwycięsko przez eliminacje. Oceniać ich będzie jury w składzie: Jan Kanty Pawluśkiewicz (przewodniczący), Danuta Grechuta, Janusz Bielecki, Paweł Piątek, Piotr Poraj-Poleski. Laureaci tegorocznego konkursu wystąpią 7 października w kinie Kijów.Centrum. Towarzyszyć im będą zwycięzcy zeszłorocznej edycji imprezy Tomasz Steńczyk i Marta Honzatko, a na koniec przewidziano recital zespołu Raz Dwa Trzy.
8 października zaplanowano II Krakowską Galę Kabaretową z udziałem: Artura Andrusa, Marcina Dańca, Formacji Chatelet oraz Kabaretu Hrabi.
9 października w piątą rocznicę śmierci Marka Grechuty jego rodzina, przyjaciele i fani spotkają się na mszy w kościele Mariackim, po której o godz. 14 hejnalista odegra z wieży Mariackiej melodię piosenki "Ocalić od zapomnienia".
Tego samego dnia wieczorem w Filharmonii Krakowskiej rozpocznie się Koncert Finałowy Grechuta Symfonicznie, podczas którego wykonana zostanie suita na motywach wybranych utworów Marka Grechuty. W programie wieczoru znalazły się też piosenki patrona Festiwalu wykonywane przez solistów z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i zespołu Anawa oraz rockowe interpretacje grane przez grupę Plateau.
11 października ten sam koncert zostanie przedstawiony warszawskim słuchaczom w stołecznej Sali Kongresowej.
Organizatorem Grechuta Festival Kraków 2011 jest Fundacja Bielecki Art na podstawie umowy zawartej z Danutą Grechutową.
Goethe powiedział: "Tyle ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem". Coś w tym jest...
W Rzymie z powodu ogromnego zainteresowania przedłużono wystawę w Palazzo Barberini.
Czyli gwiazdy, gwiazdy, gwiazdy w królewskim gatunku melodramatu. Pytanie tylko, czy udanym?
Spektakl uznawany za jedno z najważniejszych dzieł polskiej dramaturgii lalkowej.
Holandia zwróciła 119 artefaktów zrabowanych z Nigerii w czasach kolonialnych.