Torebka a la da Vinci

La Pretiosa to nazwa damskiej torebki wyprodukowanej przez znaną włoską firmę na podstawie szkicu Leonarda da Vinci. Tak oto po pięciu wiekach genialny artysta i konstruktor zasłużył teraz również na miano stylisty.

Torebkę wprowadza na rynek luksusowa firma galanteryjna Gherardini z Florencji. Do tego znanego tamtejszego rodu należała także żona bogatego kupca, Lisa Gherardini, którą, jak się przypuszcza, Leonardo da Vinci uwiecznił na swym najsłynniejszym obrazie "Mona Lisa".

Wyjątkowa torebka ma bogate ornamenty i misterny zamek. Jej projektantka Carla Braccialini wyjaśniła, że zainspirowała się szkicem artysty, znalezionym w jego muzeum i wiernie go zrekonstruowała.

Torebka zostanie wyprodukowana w bardzo niewielkiej liczbie egzemplarzy i trafi do sprzedaży w marcu, razem z książeczką "La Pretiosa Leonarda - artysty-projektanta".

W dniu premiery "torebki Leonarda da Vinci" we florenckiej Akademii Sztuki otwarta została z tej okazji wystawa kilku jego prac i rysunków.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.