Najlepsza zabawa dla dzieci w sieci

Popularna i lubiana zabawa Franka fałszerza, zamieszczana systematycznie od kilkunastu lat w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny”, została udostępniona na stronie internetowej malygosc.pl.

Zabawa polega na wyszukiwaniu fałszerstw zamieszczonych na dziełach malarskich wielkich mistrzów. Mechanizm na stronie został wyposażony w niezbędne narzędzia, m.in. dzięki specjalnej lupie łatwiej można dostrzec różnice, a fałszerstwa zaznacza się pinezkami.

Wirtualna gra łączy zabawę z nauką i poznawaniem dzieł sztuki. Każdemu obrazowi towarzyszy obszerna informacja o autorze i kontekście powstania dzieła. Całość napisana jest prostym i zabawnym językiem. W tej chwili redakcja udostępniła kilka “sfałszowanych” obrazów (zobacz http://malygosc.pl/Rozrywka/Falszerz), co tydzień będą udostępniane kolejne trzy.

„Mały Gość Niedzielny” to największe katolickie czasopismo dla dzieci i młodzieży. Co miesiąc sprzedawanych jest przeciętnie 70 tysięcy egzemplarzy.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.