Wytańczona piłka

Polski Teatr Tańca przygotowuje w Poznaniu spektakl baletowy "Football@...", dla którego inspiracją jest atmosfera meczu piłkarskiego i zbliżające się Mistrzostwa Euro 2012. Premierę zaplanowano na kwiecień.

Tytuł przedstawienia "Football@..." czytany w języku angielskim brzmi "futbalet". "To taka gra słów wskazująca na temat przedstawienia, inspirowanego piłką nożną i nadchodzącym turniejem Euro 2012" - powiedziała PAP dyrektor Polskiego Teatru Tańca Ewa Wycichowska.

Przedstawienie będzie miało charakter teatru tańca. "Jego ostateczny kształt wykluje się w czasie wspólnych prób. Już teraz pracujemy nad scenami fauli, treningami symulowania upadków i kontuzji" - dodała Wycichowska.

Piłka nożna w tym spektaklu ma być metaforą życia z jego emocjami.

"Oglądając zdjęcia z meczów w prasie, telewizji widzimy emocje zawodników, ale także sposób ich poruszania się na boisku, które mogą być inspiracją dla póz baletowych i wnosić własną wartość do sztuki choreografii" - uważa Wycichowska.

Scenografię, która nawiąże do boiska i trybun piłkarskich, przygotowuje Piotr Tetlak, muzykę skomponuje Krzysztof "Wiki" Nowikow, znajdą się w niej cytaty z muzyki symfonicznej.

Ewa Wycichowska chciałaby, aby widzowie przedstawienia wspierali tancerzy, tak jak kibice pomagają dopingiem piłkarzom. "Nie wiem czy to się uda" - zaznacza.

Premierę spektaklu zaplanowano na 20 kwietnia.

Polski Teatr Tańca istnieje w Poznaniu od 1973 roku. Jego dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Ewa Wycichowska. Założycielem i pierwszym dyrektorem PTT był nieżyjący Conrad Drzewiecki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama