Norah Jones powraca

Wiosną tego roku, nakładem wytwórni Blue Note/EMI, ukaże się najnowszy album artystki zatytułowany „Little Broken Hearts”.

Norah Jones   EMI Music Norah Jones
Płyta stanowi efekt współpracy wokalistki z producentem i muzykiem znanym pod pseudonimem Danger Mouse. Nie jest to pierwsza kolaboracja artystów – w 2011 roku Danger Mouse zaprosił Jones do gościnnego udziału na jego albumie zatytułowanym ROME, który zdobył przychylne recenzje krytyków.

Dwójka muzyków zdecydowała się kontynuować współpracę, której najnowszym efektem jest piąty album studyjny Jones. Płyta „Little Broken Hearts”, na której znajdują się utwory napisane wspólnie przez Jones i Danger Mouse’a, stanowi fascynujący nowy etap artystycznej ewolucji jednej z najbardziej intrygujących wokalistek ostatniej dekady: mariaż charakterystycznych stylów dwójki artystów zaowocował świeżym brzmieniem całego albumu.

DangerMouseVEVO Danger Mouse, Daniele Luppi - Black ft. Norah Jones

Niepowtarzalny głos wokalistki zwrócił na siebie uwagę Danger Mouse’a wówczas, gdy ten rozpoczynał prace nad płytą ROME, będącą hołdem dla klasycznej włoskiej muzyki filmowej. Artysta wiedział już, że męski wokal na albumie chce powierzyć Jackowi White’owi; wraz z Danielem Luppim doszedł do wniosku, że to właśnie głos Norah może nadać ich wspólnemu projektowi doskonałej równowagi i harmonii. Jones zaśpiewała na płycie trzy wspaniałe utwory (aby się o tym przekonać, wystarczy zapoznać się z kameralną, akustyczną wersją utworu „Black”), zaś w przerwach pomiędzy nagraniami do ROME wokalistka i Danger Mouse zaczęli pracować nad nowym materiałem, który ostatecznie znalazł się na albumie „Little Broken Hearts”.

Artyści ponownie spotkali się w należącym do Danger Mouse’a studiu nagraniowym w Los Angeles minionej jesieni, aby dokończyć rozpoczętą wcześniej pracę. Wszystkie piosenki powstały w tym właśnie studiu i zostały napisane wspólnie przez Jones i Danger Mouse’a. Muzycy we dwójkę wykonali również niemal wszystkie partie instrumentalne na albumie: Norah zagrała na pianinie, keyboardzie, gitarze basowej oraz klasycznej, podczas gdy Danger Mouse odpowiedzialny był za aranżację perkusji, gitary basowej i klasycznej, keyboardu oraz instrumentów smyczkowych.

Na rok 2012 zaplanowana jest rozległa trasa koncertowa Norah Jones. Artystka występować będzie na festiwalach, w amfiteatrach oraz klubach zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą. Piosenkarka powróci również do Hollywood Bowl, gdzie planuje zagrać koncert w ramach tegorocznej trasy: zdobywczyni dziewięciu statuetek Grammy wystąpi na tej najsłynniejszej kalifornijskiej scenie koncertowej latem, 10 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama