"Europa straciła..." po śmierci Szymborskiej

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso złożył w czwartek na ręce prezydenta Polski kondolencje po śmierci zmarłej w środę poetki Wisławy Szymborskiej. Europa straciła jednego ze swoich największych pisarzy i intelektualistów - napisał.

"Jestem głęboko zasmucony śmiercią polskiej laureatki Nobla, poetki Wisławy Szymborskiej, która zmarła 1 lutego" - napisał do prezydenta Bronisława Komorowskiego przewodniczący KE Jose Barroso.

"Poezja Wisławy Szymborskiej stała się bardzo znana i ceniona przez czytelników na całym świecie. Jej unikalny wkład do kultury europejskiej jest niezaprzeczalny. Wszystkim nam będzie brakowało poczucia humoru Szymborskiej, jej ironii, skromności, dystansu i delikatnej refleksji nad rzeczywistością oraz jej talentu do przemieniania zwykłego w niezwykłe. Wisława Szymborska miała tę wyjątkową zdolność wyrażania swoich poglądów na temat okrucieństwa i piękna ludzkości w najprostszy i najgłębszy sposób. Europa straciła jednego ze swoich największych pisarzy i intelektualistów, wielkiego świadka 20. wieku" - dodał Barroso. (PAP)

icz/ ls/

«« | « | 1 | » | »»
 • Maluczki
  02.02.2012 18:01
  "Wisława Szymborska miała tę wyjątkową zdolność wyrażania swoich poglądów na temat okrucieństwa i piękna ludzkości w najprostszy i najgłębszy sposób." Podpisując listy potępiające na fałszywie oskarżonych i skazanych na śmierć księży.
 • Jot
  03.02.2012 12:54
  intelektualiści "cywilizacji śmierci"...chrześcijanie powinni się martwić o tyle że szkoda że człowiek się zmarnował
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.