Mrożek w Katowicach i Krakowie

Sławomir Mrożek odwiedzi Polskę przy okazji nadania mu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

Podczas pobytu spotka się z czytelnikami w Katowicach i Krakowie. 23 marca od 17-tej będzie podpisywał książki w Księgarni Matras przy ul. Stawowej 10 w Katowicach. Z krakowskimi czytelnikami spotka się 26 marca w Księgarni Pod Globusem przy ul. Długiej 1 od godz. 16.00.

Na 23 marca zaplanowano uroczystość nadania pisarzowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego, która odbędzie się w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Po jej zakończeniu, na głównej scenie Teatru odbędzie się promocja wydanego pod koniec stycznia drugiego tomu „Dzienników” pisarza. Następnego dnia Mrożek ma uczestniczyć w premierze jego dramatu "Kontrakt" na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego.

Sławomir Mrożek to jeden z najczęściej grywanych w kraju i za granicą polskich dramaturgów współczesnych. Urodził się 29 czerwca 1930 w Borzęcinie (woj. małopolskie). Jest autorem takich dramatów jak „Tango” czy „Emigranci”  .W 1963  wyemigrował z Polski, mieszkał we Włoszech, we Francji i w Meksyku. Powrócił do kraju w 1996. Osiem lat później pisarz przebył udar mózgu, po którym został dotknięty afazją (utrata zdolności mowy). Lekarz poradził mu spisywanie wspomnień w celach terapeutycznych. W 2006 ukazał się efekt tej pracy - autobiograficzna książka „Baltazar”. W czerwcu 2008 dramaturg po raz drugi zdecydował się na emigrację, tym razem ze względu na stan zdrowia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MROŻEK

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości