Nieznane skarby Szymborskiej

Kilka dotąd niepublikowanych erotyków w nieznanym wcześniej zbiorze wierszy, a także zaprojektowana osobiście przez noblistkę szafka - oto, co już niebawem będą mogli zobaczyć wielbiciele twórczości Wisławy Szymborskiej, zapowiada "Dziennik Polski".

Jak dowiedziała się gazeta u Michała Rusinka, na tomik składa się ok. 40 utworów częściowo już znanych. Publikowane były w latach 50. ub. wieku w prasie literackiej. Część z nich ujawnił również Adam Włodek w książce "Nasz łup wojenny", wydanej w roku 1970.

- Wśród tych wierszy znalazły się ponadto nigdzie niepublikowane erotyki, mówi Rusinek. - Chcemy to opublikować, ale kiedy, gdzie i jak - o tym na razie za wcześnie mówić.

Rusinek zapowiedział ponadto, że chciałby stworzyć w planowanym w Krakowie Domu Literatury pokój, podobny do tego, w którym pracowała Szymborska. Mieszkanie, w którym noblistka spędziła ostatnie lata, nie nadaje się na muzeum.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości