„The Human Experience” w Chorzowie

Spotkanie z twórcami amerykańskiego dokumentu o niezwykłej podróży, która odmienia życie

31 marca 2012 r., godz. 18:00  w Chorzowskim Centrum Kultury w Chorzowie, przy ul. Sienkiewicza 3 odbędzie się spotkanie z twórcami 30-krotnie nagrodzonego filmu „The Human Experience” ("Ludzkie doświadczenie").  Film jest historią młodych Amerykanów – braci, którzy po ciężkich doświadczeniach życiowych zaczynają poszukiwać „czegoś więcej”, niż pieniędzy i kariery. Wyruszając w podróż, która na zawsze odmieni ich życie, rozpoczynają poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytanie dotyczące każdego młodego człowieka: „Po co żyję?”. Bohaterowie wyruszają najpierw w środowiska bezdomnych w Nowym Jorku. Następnie udają się do Peru oraz Afryki, gdzie pracują z chorymi na AIDS i z dziećmi ulicy.

trailers The Human Experience - Official Trailer [HD]

Po pokazie filmu odbędzie się spotkanie do z twórcą - Charlesem Kinnane oraz z głównym bohaterem filmu Jeffreyem Azize.

Charles Kinnane III - surfer, filmowiec, operator zdjęć. Wyruszył w podróż z grupą przyjaciół do Ghany w Afryce, Peru w Ameryce Południowej. Nakręcił tam " The Human Experience", a także później zmontował materiał. Do dziś pokazuje film na całym świecie ludziom różnych kultur, poglądów, wyznań. W wolnych chwilach prowadzi fundację dla dzieci: surfforthecause.com

Jeffrey Azzie - główny bohater filmu "The Human Experience", jeździ po świecie z filmem, na co dzień pracuje w Grassroots Films, jest także członkiem "Pionierzy zmian" i firmy EDUN należącej do muzyka Bono z U2.

Spotkanie poprowadzi Maciej Syka, członek wytwórni filmowej Grassroots Films z Nowego Jorku, anglista i filozof, absolwent Supreme Business College w Sydney, Australii. Na co dzień zajmuje się filmem "The Human Experience" i jego pokazami w Europie i na świecie.

„The Human Experience” w Chorzowie   O filmie:
Po obejrzeniu " The Human Experience", muzyk Bono z U2 długo nie mógł zasnąć. Wiedział, że właśnie zobaczył coś niezwykłego, coś co jest częścią Jego samego, wreszcie coś - co dotyczy każdego z nas. Niedługo później, pod wpływem tego filmu powołał organizację "Pionierzy zmian".(...)"

Amerykańska dziennikarka Oprah Winfrey kiedy oglądnęła go po raz pierwszy, oznajmiła, że jest to film, który powinien obejrzeć nie tylko każdy Amerykanin, ale każdy człowiek na świecie, i to przynajmniej raz w życiu.
Cherie Blair, żona byłego brytyjskiego premiera Tonego Blaira, postanowiła pokazać "The Human Experience" i zaprosić Jego twórców do Wielkiej Brytanii. Jej zdaniem wartości w nim przedstawione dotyczą każdego z nas, a Wielka Brytania jak i Europa potrzebuje odpowiedzieć sobie na pytanie postawione w filmie: "Czy zapomnieliśmy co oznacza być ludźmi?"

Chorzowskie spotkanie jest jednym z dziesięciu jakie odbędą się w polskich miastach w dniach od 23 do 31 marca (szczegóły dot. spotkań TUTAJ). Polskiej trasie "The Human Experience" patronuje "Gość Niedzielny".

GrassrootsFilms EASTERN EUROPE TOUR 2012

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony dalszą podróż projektu  "The Human Experience" w tym na wyprawę do Rosji.

Więcej informacji i rezerwacja biletów:
barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 68/63

Zobacz również:

Spotkanie w Chorzowie: http://www.facebook.com/events/272574942812830/
Polska trasa The Human Experience: http://www.facebook.com/events/235275949889086/
Strona projektu: www.thehumanexperience.pl

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama