Poza głównym nurtem

Pokazy filmów konkursowych, pokazy premierowe i specjalne dla uczestników i publiczności znajdą się w programie VI Festiwalu Filmów Kina Niezależnego CK OFF, który rozpocznie się w piątek w Przemyślu.

Organizatorem dwudniowej imprezy jest Centrum Kulturalne w Przemyślu. Jak poinformowała PAP Jolanta Nowak z przemyskiego Centrum, festiwal stał się odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kinem niezależnym w Przemyślu.

"Organizatorom zależy na popularyzacji niezależnej polskiej sztuki filmowej, umacnianiu więzi między środowiskiem filmowców a odbiorców, wyróżnieniu filmów o walorach artystycznych i humanistycznych oraz zaakcentowaniu ich roli w życiu społecznym" - podkreśliła Nowak.

Festiwal został zainicjowany w 2007 r. przez Grupę Filmową "Zwellinder" działającą w Przemyślu. Od tamtej pory organizowany jest w formie konkursu, którego celem jest wspieranie oraz propagowanie artystycznej wizji i wyobraźni niezależnych twórców filmowych i studentów kierunków filmowych.

Najlepsze spośród zgłoszonych filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji polskiej sceny niezależnej zostaną nominowane do pokazów festiwalowych, ocenianych przez profesjonalne jury.

W tym roku jurorami będą: Piotr Matwiejczyk, reżyser, od lat związany z twórczością niezależną; Maciej Rant, animator kultury w Białostockim Ośrodku Kultury, twórca międzynarodowych projektów filmowych, główny pomysłodawca oraz koordynator akcji Filmowe Podlasie Atakuje! oraz Piotr Wiśniewski, twórca i organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Niezależnego OFFELIADA.

W programie tegorocznego festiwalu oprócz czterech pokazów filmów konkursowych, znajdą się jeszcze dwa pokazy specjalne dla uczestników i publiczności festiwalowej. Będzie można na nich zobaczyć filmy Karola Godka - Cztery pory budy oraz Filmowe Podlasie Atakuje! - Tandemem przez pogranicze.

W ramach festiwalu, który potrwa do soboty wieczór, odbędzie się jeszcze premiera filmu Marka Stacharskiego "Proste pragnienie" i pokaz premierowy filmów grupy Zwellinder.

Ponadto wieczorami odbywać się będą spotkania integracyjne jurorów, twórców i publiczności.

Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.

Impreza odbędzie się pod patronatem marszałka województwa podkarpackiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama