Indie w Grodzie Kraka

Filmowcy z Indii rozpoczną we wtorek w Krakowie zdjęcia do kolejnej, dużej bollywoodzkiej produkcji. Będzie to "love story" z udziałem gwiazdy, której nazwiska producenci na razie nie ujawniają.

Zdjęcia potrwają miesiąc. Tym razem zaplanowano także sceny taneczne, którymi Bollywood podbiło serca widzów na całym świecie.

Ekipa filmowa będzie pracowała na Rynku Głównym, a potem na terenie III Kampusu UJ. Część zdjęć będzie realizowanych nocą. Film powstanie we współpracy z Alvernia Studios.

"Gdy filmowcy pojawili się w Małopolsce, realizowali u nas kilkadziesiąt dni zdjęciowych rocznie, teraz nie ma miesiąca żebyśmy nie wspierali produkcji filmowych. Bez przesady można powiedzieć, że region jest w stanie obsługiwać rocznie nawet dziesięć dużych produkcji filmowych i kilkadziesiąt reklamówek" - mówi zastępca prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta Magdalena Sroka.

Szacunkowa wartość projektów filmowych zrealizowanych w Małopolsce w 2010 r. wyniosła 50 mln zł, a rok później blisko 70 mln zł.

W 2011 r. Krakowska Komisja Filmowa (Krakow Film Commission) wsparła produkcję ośmiu filmów fabularnych, trzech dokumentów, pięciu programów telewizyjnych, siedmiu produkcji reklamowych oraz dwudziestu innych produkcji, realizowanych w Krakowie i w innych miastach.

Komisja pomaga przy uzyskiwaniu wszelkich wymaganych zezwoleń, koordynuje kontakt producentów z urzędami i wszelkimi służbami. Pomaga partnerom również na wcześniejszych etapach produkcji m.in. w znalezieniu odpowiednich lokacji filmowych i w udostępnianiu dla potrzeb ekip filmowych obiektów znajdujących się na terenie miasta.

Podczas 37. festiwalu filmowego w Gdyni dwa realizowane w Małopolsce filmy "Droga na drugą stronę" w reż. Anci Damian i "Obława" Marcina Krzyształowicza zdobyły w sumie aż 5 nagród. "Obławę" jury nagrodziło Srebrnymi Lwami, a "Droga na drugą stronę" zdobyła Nagrodę Specjalną Jury.

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej w ramach Regionalnego Funduszy Filmowego w Krakowie zaplanowano w połowie czerwca. Zdjęcia do zwycięskich filmów mają szansę rozpocząć się jeszcze latem tego roku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama